Pielęgnacja włosów po trwałej

0
9102

Od zabiegu trwałej ondulacji włosów powoli odżegnuje się coraz większa liczba kobiet, ze względu na to, że jest to czynność mocno obciążająca i niszcząca włosy. Te panie, które chcą jednak mieć burzę loków po trwałej powinny wiedzieć jak je pielęgnować.

Mycie włosów po trwałej ondulacji

Najwięcej kontrowersji i mitów narosło oczywiście na temat mycia włosów po ondulacji. Wiele kobiet obawia się, że nieświadomie popełniane błędy będą wpływać na trwałość fryzury. Warto wspomnieć, że bezpośrednio po zabiegu włosy w ogóle nie powinny być myte i nie tylko tego jednego dnia, ale przez następne kilka dni, nawet pięć. Być może przez ten czas nie będziemy wyglądać nad wyraz korzystnie, ale jest to proces bardzo potrzebny włosom.

Naturalny łój, a utrwalenie fryzury

Są one zniszczone trwałą ondulacją, a naturalny łój ma za zadanie wesprzeć je, nawilżyć, jak również utrwalić fryzurę. Dlatego warto przez ten czas wytrzymać nawet lekkie swędzenie głowy, a z pewnością opłaci się to w przyszłości. Włosy należy myć z użyciem bardzo delikatnego szamponu. Nie należy tego robić zbyt długo i również zachowując ostrożność, nie szarpiąc włosów, a na koniec rozczesując je delikatnie.

Odżywianie włosów po trwałej ondulacji

Każde włosy, a szczególnie te po tak obciążającym zabiegu jakim jest trwała ondulacja, muszą być regularnie odżywiane. Włosy po zbiegu ondulacji muszą być odżywiane po każdorazowym umyciu głowy. Bardzo ważne jest, by o tym nie zapominać, ponieważ od tego zależy jak długo efekt się utrzyma na włosach. Jeśli włosy będą zaniedbywane, stracą swój kształt. Na włosy po ondulacji najlepiej nadają się odżywki bez spłukiwania, ponieważ ograniczy to kontakt włosów z wodą, co też nie wpływa na nie zbyt dobrze. Ponadto odżywka doskonale spisze się w przypadku elektryzowania się. Wysuszone trwałą włosy niestety mają do tego tendencję. Dzięki odżywce efekt ten będzie znacznie zmniejszony, lub całkowicie wyeliminowany. Ani odżywka, ani szampony nie mogą zawierać SLS, laurynosiarczanu sodu, działającego szkodliwie na włosy po trwałej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here