Płukanki z ziół na włosy

0
2543

Płukanki z ziół to prosty i tani sposób na osiągnięcie danego efektu, czy to pielęgnacyjnego, czy leczniczego, w dodatku w pełni naturalny, dlatego warto go zastosować. Oto przykłady najbardziej skutecznych płukanek z ziół i roślin.

Po co stosować płukankę na włosy z ziół i roślin?

Płukanki mają wiele zastosowań. Przede wszystkim są doskonałym środkiem leczniczym w przypadku takich schorzeń jak na przykład nadmierne przetłuszczanie się skóry głowy. Większość znanych w pielęgnacji ziół ma działanie antybakteryjne i wysuszające, czyli odprowadzające nadmiar łoju. Dzięki temu włosy mniej się przetłuszczają i zażegnane jest ryzyko pojawienia się stanu zapalnego. Z drugiej strony może to służyć na niekorzyść, nadmiernie wysuszać delikatną skórę i zwiększać łupież. Dlatego trzeba być uważnym jakie zioła dobieramy do pielęgnacji. Nieliczne mają działanie nawilżające i one są bardziej odpowiednie dla osób ze suchą skórą, to na przykład rumianek lub lipa. Zioła wykorzystywane są w również w celu naturalnej koloryzacji, dla pojaśnienia włosów blond, lub nadania głębi włosom ciemnym.

Najlepsze płukanki do włosów

W celu rozjaśnienia włosów i nadania im słonecznego blasku należy wykorzystywać takie zioła jak rumianek, lipa. Natomiast kora dębowa, liście i zielone łupiny orzecha włoskiego, szałwia, liście gruszy, doskonale nadają głębię włosom ciemnym. Oczywiście oprócz naturalnych barwników zwanych garbnikami, rośliny charakteryzują się również zawartością witamin i mikroelementów. Z zawartości krzemu wzmacniającego włosy i skórę głowy słyną pokrzywa oraz skrzyp polny. Warto je również pić.

Piwo na włosy

Jedną z najczęściej stosowanych płukanek do włosów jest piwo. Zawiera ono kompleks witamin z grupy B, bardzo dobrze wpływających na włosy, oprócz tego prawdziwe piwo na chmielu zawiera także krzem. Płukanki do włosów z ziół przygotowuje się dodając zioła w postaci suszu do wrzątku. Następnie mikstura powinna parzyć się pod przykryciem. Po pewnym czasie, gdy osiągnie letnią temperaturę, będzie można jej użyć polewając włosy.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPielęgnacja włosów po trwałej
Następny artykułJakie fryzury wyszczuplają twarz
Hej! mam na imię Kasia i od dzieciństwa pasjonuje mnie piękno kobiecych włosów. Mam zamiar dzielić się z Wami wiedzą którą posiadłam jak fryzjer, najlepiej czuję się w dziedzinach: pielęgnacja włosów i fryzury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here