Jakie fryzury wyszczuplają twarz

0
4135
wypadanie-wlosow-po-ciazy
Wypadanie włosów po ciąży to koszmar...

Jaka fryzura na wyszczuplenie twarzy? wiedz, że odpowiednio dobrana fryzura potrafi dokonać cudu. Często wystarczy zmiana cięcia, by inni przestali poznawać nas na ulicy. Warto odpowiednio dobranymi włosami ukrywać swoje mankamenty. Jednym z nich jest zbyt okrągła twarz.

Jaka fryzura na wyszczuplenie twarzy?

Okrągła buzia powoduje, że wiele z dorosłych kobiet wygląda pucołowatą i o wiele młodziej niż w rzeczywistości. Nie zawsze to jest tym, co chcą osiągnąć. Wielu z nas zależy na tym, aby wyglądać poważniej i dzięki temu móc być na przykład lepiej traktowanymi w miejscu zatrudnienia.

Wiele fryzur pozwala ukryć okrągłą buzię, ale w pierwszej kolejności lepiej nie przesadzać z pewnymi rzeczami. Przede wszystkim nie pasuje okrągłej buzi zbyt ciasno związany kucyk, włosy bardzo blisko skóry. Podkreśla to niestety kształt twarzy, która wygląda jak księżyc.

Okrągła twarz,  nakrycia głowy

wypadanie-wlosow-po-ciazy
Wypadanie włosów po ciąży to koszmar…

Nie są polecane również nakrycia głowy w formie chust, czy zbyt wymyślne ozdoby do włosów. Nie wszystkie nakrycia głowy pasują, na przykład kapelusze z szerokim rondem lub czapki z daszkiem niestety nie są dobrym wyborem dla kobiet o okrągłej twarzy.

Fryzury do okrągłej twarzy

Klasyczną, pasującą fryzurą dla pań z okrągłą twarzą, które chcą nosić długie włosy, jest noszenie włosów z przedziałkiem z boku głowy. Włosy długie do okrągłej twarzy powinny być proste. Generalnie przy okrągłej buzi lepiej sprawdzają się włosy krótkie, ale taka fryzura nadaje proporcji i podkreśla kości policzkowe, przez co twarz wydaje się szczuplejsza. Przy okrągłej twarzy nie sprawdzają się zbyt duża burza włosów.

Jeśli natura sprawiła, że mamy burzę loków lub włosy bardzo gęste przy okrągłej twarzy, korzystniej jest nosić włosy proste i wycieniowane. Zmniejszy to rozmiar głowy i optycznie wyszczupli twarz.

Jeśli jednak zależy nam na objętości, to korzystniejsze są wysokie upięcia włosów, na przykład wysoki kok, kucyk na czubku głowy, a także uniesione włosy na czubku głowy. Optycznie wydłuża to twarz. Praktycznie wszystkie krótkie włosy nadają się do okrągłej buzi, przy czym istotne jest, aby pamiętać o grzywce oraz cieniowaniu, ząbkowaniu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPłukanki z ziół na włosy
Następny artykułJak dobrać męską fryzurę?
Hej! mam na imię Kasia i od dzieciństwa pasjonuje mnie piękno kobiecych włosów. Mam zamiar dzielić się z Wami wiedzą którą posiadłam jak fryzjer, najlepiej czuję się w dziedzinach: pielęgnacja włosów i fryzury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here