Jak dobrać męską fryzurę?

0
2706

Wydawałoby się, że z mężczyznami sprawa jest bardzo prosta. Wchodzą, siadają na fotel, a schodzą po prostu z mniejszą ilością włosów i są zadowoleni. Tymczasem coraz większa liczba mężczyzn chce sprawić, by ich fryzura nie tylko była praktyczna, czy wygodna, ale aby również poprawiała ich wygląd.

Kryteria doboru męskiej fryzury

Tak jak w przypadku kobiet, zanim zdecydujemy się na daną fryzurę, musimy najpierw określić jaki mamy kształt twarzy i głowy. Dopiero wówczas możliwe jest zawężenie rodzajów fryzur do minimum i wybranie czegoś najlepszego. Tak jak w przypadku kobiet odpowiednia fryzura u mężczyzny potrafi odjąć lat i zwiększyć atuty, uatrakcyjnić mężczyznę.

Jakie trendy są najlepsze?

Przy tym wszystkim wcale nie trzeba kierować się aktualnymi trendami. Nie pasują one wszystkim mężczyznom, większość z nich ceni sobie klasykę, ponieważ tak czują się bardziej męsko i pewnie. I oczywiście mają do tego prawo.

Jedyne co muszą zrobić to udać się do odpowiedniego stylisty, który będzie w stanie doradzić i profesjonalnie wykonać zamówienie. Mężczyźni nie boją się również eksperymentować z kolorami włosów, coraz chętniej je farbują.

Jaka fryzura pasuje

Do okrągłej twarzy najlepsza jest fryzura dodająca objętości na szczycie głowy. Należy unikać objętości na wysokości uszu i długich kręconych włosów. Twarz kwadratowa jest bardziej uwidoczniona u mężczyzn niż kobiet, ze względu na to, że mają oni szerszą żuchwę. Nie są polecane fryzury zbyt krótkie, ponieważ wyostrzają one rysy.

Najlepszą propozycją jest fryzura o długości kilku centymetrów, na przykład pięciu. Twarz podłużna charakteryzuje się mniejszą symetrią niż owalna, najczęściej mamy do czynienia z wysokim czołem lub długim nosem. Dlatego odpadają fryzury żołnierskie, bardzo krótkie. Podobnie jak w przypadku twarzy okrągłej sprawdza się objętość na czubku głowy.

Ciekawym rozwiązaniem są również grzywki, byleby nie proste, pasemka, bokobrody, pazurki, fale. Przy twarzy trójkątnej bardziej przydatne są fryzury z akcentem na wysokości czoła, ponieważ jest ono w stosunku o dolnej części twarzy dość wąskie. Do twarzy owalnej pasuje większość fryzur.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJakie fryzury wyszczuplają twarz
Następny artykułWybór najlepszego salonu fryzjerskiego
Hej! mam na imię Kasia i od dzieciństwa pasjonuje mnie piękno kobiecych włosów. Mam zamiar dzielić się z Wami wiedzą którą posiadłam jak fryzjer, najlepiej czuję się w dziedzinach: pielęgnacja włosów i fryzury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here