Zabiegi kosmetyczne najbardziej niszczące włosy

0
1052

Większość osób chce dbać o swoje włosy. Czasami z powodu niewiedzy wybierają zabiegi, które w żaden sposób im nie pomagają, a wręcz powodują zniszczenia włosów, które bardzo trudno jest potem odwrócić. Oto zabiegi, które mają pomagać, a tak naprawdę niszczą włosy.

Wiele zależy od rodzaju włosów

Rodzaj włosów jest głównym powodem dla którego różne zabiegi bardziej lub mniej je niszczą. Jeśli włosy są z natury cienkie i słabe, bo będą niszczone praktycznie przez wszystkie zabiegi pielęgnacyjne. Natomiast dobrze odżywiony, zdrowy włos jest naturalnie bardzo silny. Jeden taki włos ma ogromną wytrzymałość, potrafi unieść i utrzymać wielkie ciężary. Z drugiej strony prozaiczne rzeczy mogą mu zaszkodzić, na przykład chlorowana woda z basenu. Dlatego nawet jeśli posiadamy grube i silne włosy to o ile nie ma konieczności, dobrze sobie odpuścić niektóre zabiegi pielęgnacyjne, a także uważać by inne czynniki nie miały do nich dostępu i nie powodowały nadmiernego zniszczenia struktury włosa. Natomiast słabe włosy muszą być chronione i od kiepskich czynników zewnętrznych i szczególnie od zabiegów pielęgnacyjnych.

Zabiegi, które najgorzej wpływają na włosy

Pierwszą pozycją na liście jest najpopularniejszy zabieg jakim jest farbowanie. Włosy rozwarstwiają się, stają się suche i twarde. Często nieumiejętne farbowanie sprawia, że przypominają napuszony, matowy mop. Profesjonalni fryzjerzy zawsze dbają o zastosowanie odżywek oraz ochrony włosów farbowanych, by ich nie zniszczyć. Podobnie jest w przypadku rozjaśniania włosów. Zabiegi upiększające takie jak trwała ondulacja są dla włosów prawdziwą katorgą. Kolejną rzeczą, która ma upiększać a powoduje tylko spustoszenie jest zastosowanie lokówki, prostownicy i karbownicy. Najgorszym co można zrobić dla swoich włosów to traktowanie ich gorącymi urządzeniami, gdy są jeszcze mokre. Na włosy bardzo źle wpływa stosowanie odżywek i szamponów zawierających alkohol. Niestety bardzo wiele z nich zawiera go, dlatego należy uważnie czytać etykiety produktów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here