Problem: nadmierne elektryzowanie się włosów

0
1373

Większość z nas wie, że włosy od czasu do czasu się elektryzują, ale niewielu z nas myśli o tym, by cokolwiek z tym zrobić. Jednak gdy problem się zaostrza, to zaczyna irytować i przeszkadzać. Oto kilka sposobów na to, jak zmniejszyć elektryzowanie się włosów.

Przyczyna elektryzowania się włosów – zbyt sucho

Pierwszą i podstawową przyczyną, dla której włosy się elektryzują jest to, że są zbyt suche. Zatem by powstrzymać elektryzowanie się włosów, należy zrobić wszystko co w naszej mocy, aby były one nawilżone i elastyczne. Nie tylko sprawiamy to odpowiednimi kosmetykami, ale również odpowiednia dietą, bogatą w siarkę, krzem, kwasy omega 3, biotynę. Lecz nie jest to jedyny problem, który wzmaga elektryzowanie się włosów. Czasami nawet większy kłopot stanowi otoczenie, w jakim się znajdujemy. Nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, ale znacząco pogarsza całość korzystanie z klimatyzacji oraz w okresie zimowym z ogrzewania. Obie te rzeczy sprawiają, że powietrze jest bardzo suche i powodują nadmierne nagromadzenie się jonów ujemnych. Nawet nawilżone włosy w takich warunkach zaczynają być bardziej wysuszone, końcówki rozdwajają się.

Materiały powodujące elektryzowanie się włosów

Czasami przyczyną nadmiernego elektryzowania się włosów są niesłużące im materiały. Są to materiały, na przykład zimowe czapki i szaliki, wykonane z syntetycznych materiałów, na przykład tak zwana i najbardziej popularna dzianina. Jednak największą przeszkodą w drodze do idealnych , gładkich włosów są materiały o syntetycznym składzie, zawierające akryl, poliester. Rozwiązaniem tej sytuacji jest wybieranie materiałów naturalnych, na przykład czapek wykonanych z wełny. Jednak i one nie są całkowicie idealne, na przykład powodują niemiłe „gryzienie” i swędzenie. Ich zaletą jest to, że w przeciwieństwie do sztucznych materiałów, zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza. Przez co włosy pod czapką nie filcują się, nie ocierają o siebie. Wynikiem tego nie ma tak wielkiego problemy z elektryzowaniem się włosów, chociaż niestety w pewnym stopniu będzie on i tak występował.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJakie dobrać fryzury do owalnej i okrągłej twarzy
Następny artykułWęgiel na włosy
Hej! mam na imię Kasia i od dzieciństwa pasjonuje mnie piękno kobiecych włosów. Mam zamiar dzielić się z Wami wiedzą którą posiadłam jak fryzjer, najlepiej czuję się w dziedzinach: pielęgnacja włosów i fryzury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here