Ciąża a zabiegi na włosy

0
2450

Kobieta ciężarna znajduje się w szczególnym stanie. Szczególnie podczas pierwszej ciąży nie wie co jej służy, a czego lepiej unikać. Taka sama zasada dotyczy włosów i ich pielęgnacji, powszechnie twierdzi się, że kobietom w ciąży nie wolno robić pewnych zabiegów na włosach.

Ciąża a farbowanie włosów

Koloryzacja włosów w ciąży to coś, co się powszechnie odradza. Jednak nie ma żadnych rzetelnych badań potwierdzających, że kobiety w ciąży powinny odpuścić sobie farbowanie, że to im szkodzi. Mimo wszystko warto wiedzieć, że farby nie są wolne od chemii, a ciąża jest tak skonstruowana, że nawet jeśli coś nie szkodzi matce, to może zaszkodzić rozwijającemu się płodowi. Wiele zależy od zdrowia i indywidualnych cech kobiety. Ale z pewnością warto wziąć pod uwagę fakt, że w czasie ciąży organizm matki jest znacznie bardziej wrażliwy na czynniki zewnętrzne, niż w normalnych warunkach, ponadto składniki chemiczne bardzo łatwo przenikają przez skórę głowy i dostają się do krwiobiegu. Niektóre zostają w organizmie na zawsze, jeśli nie podejmie się prób ich usunięcia. Jeśli kobiety w ciąży decydują się na koloryzację, to powinny najpierw skontaktować się z lekarzem.

Trwała ondulacja a ciąża

Chociaż z farbowaniem włosów sprawa nie jest jasna, to jest zabieg, którego nie poleca się w ciąży, a jest to trwała ondulacja. Coraz rzadziej wykonuje się ją ze względu na to, że po prostu nie jest korzystna dla włosów i całego organizmu, a szczególnie niekorzystna jest dla kobiet w ciąży. Do zabiegu wykorzystuje się przede wszystkim dosyć silne chemikalia, co nie pozostanie bez wpływu na matkę i płód. Ponadto okazuje się, że nawet jeśli kobieta ciężarna uparłaby się na trwałą ondulację, to efekt wcale nie musi być po jej myśli. Włosy w czasie ciąży zmieniają się pod wpływem hormonów. Dlatego fryzura może być znacznie gorszej jakości lub mniej trwała niż powinna być. Wynika z tego, że to się po prostu nie opłaca. W czasie ciąży warto po prostu postawić na mniej inwazyjne zabiegi. W modzie są delikatne fale wykonywane nawet bez użycia ciepła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here