Poprawne zastosowanie odżywek do włosów

0
1415

Zastosowanie odżywki do włosów jest tak samo ważne, jak stosowanie szamponu, ale wiele osób o tym zapomina. Co więcej, nie wiedzą jak poprawnie używać odżywki do włosów. Nie każdy jej rodzaj należy stosować w ten sam sposób.

Odżywki do spłukiwania

Najbardziej popularnym sposobem na zastosowanie odżywki jest jej nałożenie na mokro, po umyciu włosów. Większość osób nakłada na włosy odżywkę będąc jeszcze pod prysznicem, a następnie je spłukuje. Nie jest to wystarczające dla uzyskania maksimum efektu, chociaż już pewien efekt daje. Najlepiej nałożyć odżywkę na włosy, które są jeszcze mokre i owinąć je ręcznikiem, lub założyć czepek kąpielowy. Dzięki temu odżywka ma znacznie większą szansę wniknąć głębiej w strukturę włosa i sprawić, że odżywianie będzie znacznie skuteczniejsze. Nowoczesnych odżywek nie trzeba zbyt długo trzymać na włosach, a nawet nie powinno się tego robić. Wystarczy około dwadzieścia minut, po tym czasie należy dokładnie spłukać odżywkę z włosów, je same osuszyć przy użyciu dość chłodnego strumienia powietrza z suszarki. Efekt działania takiej odżywki jest widoczny od razu.

Zastosowanie odżywki bez spłukiwania

Istnieje jeszcze jeden rodzaj odżywki, jest nią odżywka, której nie spłukuje się, a jedynie nakłada na włosy. Kluczową sprawą jest, by nigdy nie nakładać odżywki na włosy suche lub umyte suchym szamponem. Włosy muszą być dokładnie umyte szamponem i wodą. Następnie takie włosy należy osuszyć przy pomocy ręcznika, lub jeszcze lepiej ręczniczka z mikrofibry, idealnie pochłaniającego wilgoć. Na wilgotne, ale nie przemoczone włosy możemy nałożyć odżywkę bez spłukiwania. Najczęściej jest ona dostępna w postaci spraju lub pianki, co ułatwia jej zastosowanie. Bardzo istotną kwestią jest dokładne rozczesanie włosów, na które nałożono odżywkę. W przeciwnym razie nawet lekka pianka może po wyschnięciu sprawić, że włosy będą się zbijać w strąki, co nie jest estetyczne. Do rozczesywania należy użyć szczotki z gęstymi zębami. Zarówno odżywkę suchą jak i mokrą należy nakładać wyłącznie na włosy, z pominięciem skóry głowy.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMity na temat szamponów
Następny artykułCiąża a zabiegi na włosy
Hej! mam na imię Kasia i od dzieciństwa pasjonuje mnie piękno kobiecych włosów. Mam zamiar dzielić się z Wami wiedzą którą posiadłam jak fryzjer, najlepiej czuję się w dziedzinach: pielęgnacja włosów i fryzury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here