Mity na temat szamponów

0
1486

Wybór szamponów do włosów jest ogromny, a każdy ma być tym najlepszym na świecie. Ale czy na pewno tak jest? Okazuje się, że nie zawsze warto podążać za reklamą, a całkiem niepozorny środek bywa znacznie lepszy niż reklamowany produkt.

Mit: szampon naturalny z naturalnymi składnikami jest najlepszy.

Po pierwsze warto zauważyć, że w drogeriach tak naprawdę nie ma naturalnych szamponów. Te naturalne wcale nie różnią się składem od innych, a natury w nich tyle co kot napłakał. Prawdziwie naturalne szampony, zawierające tylko naturalne składniki spotkać można na niektórych stronach internetowych, lecz nie na drogeryjnej półce. Taki szampon, niezależnie od tego jak ładnie by nie pachniał, będzie działał zdecydowanie gorzej niż wersja prawdziwie naturalna. Dlatego jeśli chcemy efektów trzeba albo kupić dany szampon, albo wykonać go samodzielnie ze zdrowych składników i zużyć w ciągu krótkiego czasu, ze względu na ich małą trwałość. Jednak nawet zastosowanie tak wykonanego szamponu nie gwarantuje, że efekt będzie murowany, choć oczywiście jest to możliwie.

Mit: im szampon bardziej się pieni, tym lepiej.

Gdy umyje się włosy szamponem, który świetnie się pieni, mamy uczucie pełnego oczyszczenia. Jednak samo to, że szampon dobrze się pieni w ogóle nie świadczy o jego jakości. Istnieją szampony, które pienią się słabo, ale mają znacznie lepszą jakość. Na przykład wspomniane naturalne szampony prawie w ogóle nie wytwarzają piany. Wszystko dlatego, że piana jest po prostu efektem dodania większej ilości środków chemicznych do produktu, ale nie żadnych środków odżywczych. To coś zupełnie innego i jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Okazuje się nawet, że szampony obficie pieniące się wcale nie są tak dobre w oczyszczaniu włosów, ponieważ zawierają dużo składników, które dodatkowo obciążają je. Szkodzi to przede wszystkim włosom, które są z natury bardziej cienkie i delikatne, ale nie wygląda również dobrze nawet na gęstszych włosach.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJeden szampon na całe życie?
Następny artykułPoprawne zastosowanie odżywek do włosów
Hej! mam na imię Kasia i od dzieciństwa pasjonuje mnie piękno kobiecych włosów. Mam zamiar dzielić się z Wami wiedzą którą posiadłam jak fryzjer, najlepiej czuję się w dziedzinach: pielęgnacja włosów i fryzury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here