Jeden szampon na całe życie?

0
1848

Wiele miesięcy szukałaś i wreszcie jest. Szampon, który jest idealny dla twoich włosów. Szczęście trwa przez kolejne miesiące aż wreszcie wypadałoby coś zmienić. Ale co jeśli włosy już tak przyzwyczaiły się do szamponu, że zmiana nie jest już wskazana?

Włosy a ulubione kosmetyki

Po pierwsze warto zauważyć, że nie ma czegoś takiego jak nadmierne przyzwyczajenie się włosów do jakiegoś kosmetyku. Włosy nie są istotą rozumną i nie mogą się do czegoś nieodwracalnie przyzwyczaić. Wszystkie kosmetyki na włosy, szczególnie szampony, działają tylko na zewnętrzną warstwę włosa. Dopóki używa się danego kosmetyku, dotąd pojawia się ładny efekt. Ale wystarczy go odstawić, a po kilku myciach efekt zniknie. Nie ma to związku z tym, że włosy się do czegoś zbyt mocno przywiązały, ale po prostu warstwa kosmetyku, która na nich się znajdowała po prostu się zmyła. Warto wiedzieć, że reklamy obiecujące iż ich szampon sprawi cuda i naprawi DNA nigdy nie będą prawdziwe. Jeśli zmieniać kosmetyk, to tylko na taki, który ma podobny skład do już używanego, ale na przykład dla urozmaicenia inny zapach lub więcej skoncentrowanych składników, na przykład wyrób przeznaczony dla fryzjerów.

Gdy coś się zmienia

Bywa, że mimo iż jakiś kosmetyk służył nam do tej pory, po jakimś czasie zaczyna włosom wyraźnie szkodzić. Jednak czy na pewno chodzi właśnie o kosmetyk? Bardziej prawdopodobne jest, że to po prostu jakaś inna zmiana. Na przykład nasze włosy po prostu stały się gorszej jakości ze względu na to, co jemy, jak żyjemy. Warto wiedzieć, że stres bardzo pogarsza wygląd włosów ponieważ blokuje ich odpowiednie odżywienie. Może zmiana w wyglądzie włosów nastąpiła po powrocie z wakacji, gdzie było dużo słońca, słona woda. Nie trzeba od razu zmieniać kosmetyku, ponieważ łatwo w ten sposób można dodatkowo zaszkodzić włosom. Ważne jest po prostu zmienienie stylu życia, wprowadzenie odpowiedniej diety, ewentualnie jakiś kosmetyków pomocniczych, na przykład w formie naturalnych masek lub olejów.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFarbowanie włosów: salon czy koloryzacja w domu?
Następny artykułMity na temat szamponów
Hej! mam na imię Kasia i od dzieciństwa pasjonuje mnie piękno kobiecych włosów. Mam zamiar dzielić się z Wami wiedzą którą posiadłam jak fryzjer, najlepiej czuję się w dziedzinach: pielęgnacja włosów i fryzury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here