Dbanie o włosy na basenie

0
1897

Dbanie o włosy na basenie nie należy do łatwych rzeczy! Basen to jeden z najczęściej odwiedzanych przybytków przez osoby, które chcą dbać o zdrowie i kondycję. Jednocześnie chlorowana woda oraz ogólne warunki panujące na basenie nie są najlepszym kosmetykiem dla naszych włosów. Jak zadbać o włosy na basenie, by się nie niszczyły?

Dbanie o włosy na basenie

Czepek jest wymagany na każdym basenie, ale od nas zależy jaki kupimy. Czepki gumowe nie tylko łatwo się rwą i są mało trwałe, ciasne, to jeszcze powodują wyrywanie włosów. Czepek taki nie przepuszcza powietrza, przez co skóra pod nim poci się i produkuje wzmożoną ilość łoju, co w konsekwencji zatyka pory. Natomiast czepek materiałowy to wysokie ryzyko zamoczenia włosów. Jednak z tych dwojga to ten drugi jest lepszy właśnie przez to, że pozwala skórze oddychać.

Wystarczy po prostu podczas pływania nie moczyć głowy. Jeśli wolimy pływać pod wodą, to rozwiązaniem będzie czepek sylikonowy. Nie wyrywa włosów w takim stopniu jak zdejmowania czepka gumowego. Ważne jest również samo ułożenie włosów. Przed założeniem czepka trzeba je odpowiednio związać, na przykład w koczek na czubku głowy lub warkocz, a następnie koczek. Dzięki temu czepek będzie znacznie łatwiej później ściągnąć bez utraty nadmiernej ilości włosów.

Zabezpieczanie włosów przed wejściem do wody

Jeśli jednak martwi nas fakt, że włosy mogą nadmiernie przetłuszczać się pod czepkiem, można zastosować trzecie rozwiązanie. Jest nim użycie czepka materiałowego oraz uprzednie zabezpieczenie włosów przez działaniem chlorowanej wody. Najlepiej ku temu nadają się oczywiście oleje naturalne, a także odżywki z sylikonami.

Kluczem jest użycie niezbyt dużej ilości tych środków, ponieważ czepek będzie wówczas ciężko utrzymać na głowie, a to nie pomaga w czasie beztroskiego pływania. Bardzo ważne jest zmycie chloru z włosów mokrych po wyjściu z basenu. W celu suszenia najlepiej jest mieć przy sobie swoją własną suszarkę, ustawioną tak jak zwykle. Te basenowe suszarki nie zawsze pozwalają na dokładne wysuszenie głowy, ponadto są do nich kolejki.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDodawanie objętości
Następny artykułCo szkodzi włosom rozjaśnionym
Hej! mam na imię Kasia i od dzieciństwa pasjonuje mnie piękno kobiecych włosów. Mam zamiar dzielić się z Wami wiedzą którą posiadłam jak fryzjer, najlepiej czuję się w dziedzinach: pielęgnacja włosów i fryzury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here