Co szkodzi włosom rozjaśnionym

0
1690

Ciekawi mnie czy wiesz co szkodzi włosom rozjaśnionym? Z pewnością coraz więcej z nas decyduje się na rozjaśnienie włosów. Nie tylko one same niezbyt dobrze na to reagują bez profesjonalnej pielęgnacji, ale również niewiele osób wie, iż zwykłe, codzienne czynności mogą poważnie zaszkodzić i zniszczyć fryzurę.

Co szkodzi włosom rozjaśnionym

W przypadku włosów rozjaśnionych ryzykowne jest na przykład chodzenie na basen. Chlor zawarty w wodzie basenowej poważnie szkodzi włosom rozjaśnionym, a co gorsza, zmienia nawet ich kolor. Najgorszym rozwiązaniem jest zostawienie niewysuszonych włosów po kąpieli w basenie. Wówczas mogą nawet zmienić kolor na niebieskawy lub zielony. Jeśli nie chcemy wyglądać jak Ania z Zielonego Wzgórza, lepiej jest podczas kąpieli w basenie nosić nieprzemakalny czepek, lub przynajmniej uważać, żeby włosy nie zamoczyły się w wodzie.

Baseny, gdzie woda nie jest chlorowana są dla nich całkowicie bezpieczne. Podobnie włosom rozjaśnianym bardziej niż w przypadku innych włosów szkodzi prostowanie, używanie lokówki czy innych sprzętów wykorzystujących gorąco. Nawet samo suszenie włosów nie jest dla nich korzystne. Jeśli istnieje konieczność ich wysuszenia, ważne by zastosować kosmetyki chroniące przed wysoką temperaturą.

Pielęgnacja włosów rozjaśnionych

Wiemy już, że na włosy rozjaśnione trzeba uważać w sposób szczególny. Pielęgnacja tych włosów również powinna odbywać się w ten sposób. Na przykład dozwolone jest używanie tylko i wyłącznie łagodnego szamponu do włosów oraz wycofanie z użycia odżywek na włosy. Lepszym rozwiązaniem w przypadku włosów rozjaśnionych jest zastosowanie masek na nie. Oprócz tego wymagają one większej uwagi jeśli chodzi o regenerację.

Częstsze olejowianie i inne zabiegi kosmetyczne mające na celu ich odżywienie, są dobrym pomysłem. Rozjaśnione włosy częściej się puszą, słabo układają, dlatego jest to szczególnie ważne. Do czesania warto używać szczotek, które się nie elektryzują. Pozytywnie oddziałują również płukanki do włosów rozjaśnionych. Nawilżają je, a do tego pomagają zachować kolor. Warto wypróbować: miód, cytrynę, siemię lniane, lipę, czarny bez.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDbanie o włosy na basenie
Następny artykułPielęgnacja dziecięcych włosów
Hej! mam na imię Kasia i od dzieciństwa pasjonuje mnie piękno kobiecych włosów. Mam zamiar dzielić się z Wami wiedzą którą posiadłam jak fryzjer, najlepiej czuję się w dziedzinach: pielęgnacja włosów i fryzury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here