Pielęgnacja dziecięcych włosów

0
1522

Pielęgnacja dziecięcych włosów kojarzy się najczęściej z piękną, dorosłą kobietą. To one najczęściej występują w reklamach szamponów. Ale przecież włosy mają również dzieci. Oprócz ich podcinania rzadko kiedy poświęcamy im większą uwagę.

Dziecko nie jest za małe na pielęgnację

Najmniej zainteresowania rodzice okazują włosom dziecka jedno – dwurocznego. Włoski są wówczas cieniutkie, rzadkie, dopiero rosną. Ale już na tym etapie wymagają uwagi. Właśnie kiedy się kształtują. W ten sposób pracujemy na ich przyszłość. Będą tym zdrowsze i będą dodawać urody dziecku, jeśli już u malucha dwuletniego zadbamy o włoski i skórę głowy.

Ma to również podstawy praktyczne. Im wcześniej przyzwyczaimy dziecko do mycia włosów i ich pielęgnacji tym spokojniejsze będzie na przykład u fryzjera. Dzieci podczas pierwszej wizyty u niego często histeryzują, nie rozumiejąc co się dzieje. Inaczej zachowa się dziecko, które rozumie cel pielęgnacji włosów i wie, że nie wynika z tego żadne zagrożenie. Tak więc widzimy, iż już od najmłodszych lat warto dbać o włosy naszych dzieci i podopiecznych.

Pielęgnacja dziecięcych włosów – zasady

Bardzo istotny jest odpowiedni szampon. Niestety często te dedykowane dla dzieci też nie są wcale najlepsze dla ich włosów. Wystarczy jak najbardziej naturalny szampon, dostosowany do koloru włosów dziecka. Im jaśniejsze włoski, tym delikatniejszy musi być szampon. Włosów dziecka nie trzeba myć tak często jak włosów dorosłej osoby. Wystarczy dwa razy w tygodniu. Włosy należy wycierać delikatnie, bez nadmiernego tarcia.

Olejowanie włosów dziecka jest dobrym pomysłem.

Powinno być połączone z lekkim masażem. Będzie to przyjemność i pielęgnacja. Warto uczyć dziecko jak pielęgnować włosy, pozwalać mu samemu wcierać w nie olej lub spróbować samodzielnie umyć głowę (pod kontrolą dorosłej osoby), poczesać włosy. Co jakiś czas, na przykład co dwa miesiące, warto skrócić włosy o kilka milimetrów. U małych dzieci polecane są krótkie fryzury, są praktyczniejsze, a dzieciom jest w nich chłodniej.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCo szkodzi włosom rozjaśnionym
Następny artykułPielęgnacja włosów u mężczyzn
Hej! mam na imię Kasia i od dzieciństwa pasjonuje mnie piękno kobiecych włosów. Mam zamiar dzielić się z Wami wiedzą którą posiadłam jak fryzjer, najlepiej czuję się w dziedzinach: pielęgnacja włosów i fryzury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here