Pielęgnacja włosów u mężczyzn

0
1869

Pielęgnacja włosów męskich to nie lada wyzwanie dla mężczyzn. Przecież męskie włosy różnią się od damskich i wymagają innej pielęgnacji. Większość mężczyzn zdaje się nie przejmować tym faktem i do pielęgnacji w ogóle się nie przykładają, zarówno jeśli noszą krótkie czy długie włosy.

Odpowiednie kosmetyki w pielęgnacji włosów

Pierwszym krokiem do pięknych włosów dla mężczyzny jest zastosowanie odpowiedniego szamponu. Jest to podstawa pielęgnacji męskich włosów. Szampon musi być dobrany jak najlepiej do rodzaju włosów, nie powinien zawierać substancji wysuszających. W zależności od trybu życia mężczyzny szampon powinien być albo dobrze nawilżający albo odżywiający. Szczególnie ważne jest to w przypadku tych mężczyzn, którzy intensywnie uprawiają jakiś sport. Mało kto z nich zastanawia się jak wysiłek fizyczny wpływa na ich włosy.

Szampon powinien również być tak dobrany, by zapobiegać największym problemom dotykającym męskie włosy: łysieniu oraz siwieniu. Jednocześnie mężczyźni z reguły mają grubsze i gęstsze włosy niż kobiety, także najczęściej noszą je krótkie, dlatego są mniej podatne na zniszczenia, gdyż nie używają oni suszarek, lokówek i innych sprzętów. Mężczyźni, którzy noszą długie włosy muszą zadbać o to, by po umyciu nie szarpać ich i nie wycierać intensywnie ręcznikiem oraz by spać w suchych i związanych włosach.

Pielęgnacja włosów i zabiegi pielęgnacyjne

Chociaż dobry szampon to podstawa, jeśli mężczyznom zależy na poprawieniu stanu włosów, które są lekko podniszczone, powinni zastosować również inne kosmetyki. Należą do nich oczywiście odżywki do włosów. Lecz lepiej wystrzegać się tych najtańszych drogeryjnych. Panowie nie powinni się wstydzić pytać fryzjerów o dobre odżywki do włosów, nawilżające, ale nie obciążające pasm.

Nic nie stoi na przeszkodzie również aby zastosować inne sprawdzone metody pielęgnacji włosów, na przykład olej kokosowy lub z czarnuszki na włosy. Mężczyźni z włosami półdługimi oraz długimi muszą podobnie jak kobiety co jakiś czas obcinać końcówki o kilka milimetrów, aby odświeżyć fryzurę oraz zapobiec rozdwajaniu się końcówek. Włosy powinny być chronione przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym oraz przed chlorowaną i słoną wodą.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPielęgnacja dziecięcych włosów
Następny artykułŁysienie androgenowe
Hej! mam na imię Kasia i od dzieciństwa pasjonuje mnie piękno kobiecych włosów. Mam zamiar dzielić się z Wami wiedzą którą posiadłam jak fryzjer, najlepiej czuję się w dziedzinach: pielęgnacja włosów i fryzury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here