Dlaczego nie myjemy włosów przed farbowaniem?

1
47484

Aby właściwie przeprowadzić farbowanie włosów, musisz wiedzieć o kilku sprawach! Przed farbowaniem włosów w wielu przypadkach nie zaleca się ich mycia! Jednak nie wszyscy zastanawiają się dlaczego tak naprawdę tak jest oraz czy rzeczywiście służy to włosom?

Nieumyte włosy przed farbowaniem

Niemycie włosów przed farbowaniem ma swoje podstawy. Przede wszystkim włosy źle reagują na chemiczne farby, po prostu powodują one ich nadmierne przesuszenie. Naturalny łój na włosach sprawia, że włosy mniej się niszczą i mniej cierpią na takim zabiegu. Ponadto nawilżony włos lepiej uwalnia kolor, ukazując jego pełen potencjał.

Nie chodzi o to, by włosy zwisały w strąkach, z drugiej jednak strony bezpośrednie umycie włosów przed farbowaniem jest kiepskim pomysłem. Najlepiej zrobimy, gdy włosy, które chcemy farbować będą po prostu około od dwóch, trzech dni nie myte, ale nie dłużej, ponieważ nie jest to już konieczne, a czasem po prostu niesmaczne i zmniejsza komfort pracy osób, które chcą nam pomóc w metamorfozie.

Jeśli jesteśmy przyzwyczajone do częstego mycia włosów lub istnieje problem w postaci nadmiernego przetłuszczania się, wystarczy włosy przetrzymać przez jeden dzień.

Kolor włosów a przetłuszczone włosy

Jeśli wybieramy się na koloryzację do fryzjera, to warto wiedzieć, że nadmiernie przetłuszczone włosy mają zupełnie inny kolor, niż na prawdę. Inaczej odbijają światło, ponieważ pod innym kontem przylegają do skóry głowy.

Są również bardziej matowe. Wszystko to sprawia, że kolor jest głębszy niż w rzeczywistości. Może to sprawić trudność fryzjerowi jeśli chodzi o określenie prawdziwego koloru i dobrania odpowiedniego odcienia. W rezultacie traci klientka.

Niemycie włosów przy ich rozjaśnianiu

Natomiast w innym przypadku, czyli przy rozjaśnianiu włosów, to, czy są przetłuszczone przed zabiegiem koloryzacji nie ma takiego znaczenia. Wówczas jest to pomocne, czyli pozwala na zmniejszenie zniszczeń powierzchni włosa. Warto pamiętać, że rozjaśnione włosy są znacznie bardziej delikatne, niż ciemne i wymagają większej pielęgnacji, dlatego jest to dobre posunięcie.

1 KOMENTARZ

  1. Z tym przetluszczaniem włosów to nie tak. Ja mam wrażliwą skórę i przed farbowaniem odrostów u fryzjera nie myję włosów tydzień czasu, minimum 5 dni. Kiedyś 3 dni po umyciu włosów farbowalam włosy u fryzjera i szczypalo mnie niemiłosiernie. Niesmaczne? Owszem. Ale fryzjerzy mają rękawiczki i nie muszą dotykać moich tłustych włosów bezpośrednio palcami. Niestety nie ma innego wyjścia, każdy ma różne progi wrażliwości. Ja wiem po sobie że niestety muszę chodzić tydzień czasu z brudnymi włosami, co jest dla mnie koszmarem ale nie mam innego wyjścia :/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here