O rozdwojonych końcówkach

0
2232
rozdwojone-koncowki-wlosow
Hmmm jaki zabieg na rozdwojone końcówki włosów?

Końcówki włosów zwykle w pewnym momencie się rozdwajają i nie ma to nic wspólnego z tym czy o nie dbamy czy nie. Po prostu końce włosów są stale narażone na różne warunki, skoki temperatury, za znajdują się na tyle daleko od natłuszczającej skóry głowy, że łatwo pękają.

Czy kosmetyki spowodują cofnięcie się rozdwajania końcówek?

Niestety raz rozdwojone końcówki włosów nie mogą się ponownie uzdrowić, podobnie jak złamany paznokieć nigdy się nie zrośnie. Po prostu nie mają takiej mocy. Efekt ładnych końcówek po użyciu odżywki lub szamponu, albo innych środków na rozdwojone końcówki polega na tym, że łuski włosów domykają się. Dzięki temu wyglądają lepiej.

rozdwojone-koncowki-wlosow
Hmmm jaki zabieg na rozdwojone końcówki włosów?

Wystarczy jednak przez jakiś czas nie używać kosmetyków, a problem wróci. Dlatego właśnie jedynym sposobem na trwałe pozbycie się tego nieestetycznego problemu jest obcięcie końcówek. Nie oznacza to, że można sobie zupełnie odpuścić ich pielęgnację, bo zaniedbane końcówki włosów znów trzeba będzie obciąć. Trzeba o nie dbać, by do tego nie dopuścić. Ale nagrodą za to są pięknie wyglądające włosy.

Przypalanie końcówek – dobry pomysł?

Na rozdwojone końcówki włosów niektórzy polecają przypalanie ich płomieniem na przykład zapalniczki. Jest to prosty sposób, ale na zniszczenie włosów, nie mówiąc już o okropnym zapachu, jaki unosi się w okół. Być może jest to sposób szybki, ale jednocześnie bardzo niebezpieczny.

Nieumiejętne użycie zapalniczki może doprowadzić do wypadku, jakim jest zapalenie się włosów. Palą się one dość szybko i mogą doprowadzić do tragedii, a na pewno do szybkiej utraty wszystkich włosów.

Dlaczego nie wolno przypalać włosów

Przypalanie końcówek włosów zapalniczką lub zapałką w celu pozbycia się rozdwojonych końcówek jest kiepskim pomysłem również dlatego, że końcówki nie wyglądają wcale lepiej, a często efekt jest taki, że i tak trzeba obciąć włosy u fryzjera.

Przypalanie nie jest równomierne, w wyniku czego część włosów jest o kilka milimetrów krótsza, a część dłuższa. Na pierwszy rzut oka jest to niewidoczne, ale wprawne oko na pewno wyłapie różnicę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here