Kiedy wypadanie włosów powinno niepokoić?

0
1631

Za chwilę dowiesz się, czy wypadanie włosów powinno nas zaniepokoić? Włosy wypadają i to jest normalny proces fizjologiczny. W pewnych warunkach wypada ich więcej i jest to również normalne, na przykład w czasie przesilenia zimowego i letniego, w ciąży i trzy miesiące po porodzie, w okresie choroby.

Jaka ilość włosów nie powinna wypadać?

Na ilość wypadających włosów ma wpływ również na przykład stres, złe samopoczucie, czy choroby psychiczne jak depresja. U normalnie funkcjonujących osób dziennie wypada od stu do tu pięćdziesięciu włosów. Wydaje się to dużo, ale to całkiem normalne. Wiele zależy też od kwestii osobniczych.

wypadanie-wlosow
Jak sobie pomóc gdy dolega Ci nadmierne wypadanie włosów?

Jednak u osób całkiem zdrowych z dobrym samopoczuciem, stosujących zdrową dietę ( sprawdź dietę na włosy!) oraz regularnie uprawiających sport wypadanie włosów jest dość alarmujące. Wiadomo, że nikt nie liczy poszczególnych włosów, ale patrząc na przykład na szczotkę, którą codziennie je czeszemy, możemy oszacować wizualnie czy wypadających włosów jest więcej niż normalnie.

W tym celu należy po każdym czesaniu oczyścić szczotkę z nadmiaru włosów i obserwować efekty. Jeśli włosów dnia na dzień przybywa, a nie ma ku temu żadnego powodu, jest to pewien powód do niepokoju.

Nadmierne wypadanie włosów – co zrobić?

Pierwszą rzecz jaką należy zrobić, gdy zauważymy, że włosy nadmiernie się przerzedzają jest udanie się do lekarza internisty. Przeprowadzi on wywiad w celu ustalenia przyczyn takiego stanu rzeczy, a jeśli nastąpi taka konieczność, wypisze skierowanie do specjalisty trychologa, który obejrzy skórę włosów i cebulki włosów pod powiększeniem.

Możemy również sami udać się na wizytę prywatnie, jest to całkiem dobry pomysł, bo im wcześniej zaczniemy działać, tym lepiej. Jeśli zbyt duża ilość włosów wypadnie, to będą się długo regenerowały podczas leczenia.

Wielu ludzi sięga po suplementy diety na włosy gdy zauważą problem z włosami. Nie jest to wykluczone, ale warto pamiętać, że suplementy działają dopiero po jakimś czasie od momentu zażycia. Przez czas zażywania włosy w dalszym ciągu będą wypadały dopóki specyfik nie zacznie działać, dlatego i tak konieczna jest porada lekarska.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWybór najlepszego salonu fryzjerskiego
Następny artykułO rozdwojonych końcówkach
Hej! mam na imię Kasia i od dzieciństwa pasjonuje mnie piękno kobiecych włosów. Mam zamiar dzielić się z Wami wiedzą którą posiadłam jak fryzjer, najlepiej czuję się w dziedzinach: pielęgnacja włosów i fryzury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here