Zastosowanie płukanki z piwa na włosy

0
2304
plukanki-z-piwa
Płukanka z piwa

Stosowaliście już płukanki z piwa na włosy ? Musicie wiedzieć, że jednym z najbardziej pożytecznych dla włosów naturalnych odżywek jest piwo. Odpowiednio użyte daje wiele korzyści. Wzmacnia włosy sprawiając, że czupryna wygląda na bujną, grubą i odpowiednio zadbaną.

Działanie piwa na włosy

Piwo jest uniwersalnym kosmetykiem, który używany jest zarówno na włosy jak i skórę. Nadaje włosom miękkość, delikatność i jako jeden z nielicznych środków wpływa również na ich połysk. Dzieje się tak ze względu na to, że piwo zawiera mieszankę prozdrowotnych, działających na skórę głowy składników.

Skład piwa

Są to na przykład witaminy z grupy B, które doskonale wpływają na kondycję włosów, a często niewiele ich w pożywieniu. Naturalne piwo zawiera również witaminę, naturalne cukry oraz krzem. Jednak nie każe piwo nadaje się do pielęgnacji włosów. Współczesne piwa mają bardzo niewiele wspólnego z naturalnym napitkiem. Dlatego jeśli chcemy uzyskać prawidłowy efekt, to musimy zdobyć piwo naturalne, w szklanej butelce, albo samemu je wyprodukować do własnych potrzeb. Nie należy obawiać się naturalnego alkoholu, który wytwarza się w piwie. Jego ilość jest na tyle niewielka, że nie szkodzi włosom.

Płukanki z piwa na włosy

plukanki-z-piwa
Płukanka z piwa

Chociaż do picia ciepłe piwo się nie nadaje, ponieważ nieszczególnie smakuje, to do celów pielęgnacyjnych musi być ciepłe. W tym celu piwo można zostawić otwarte w temperaturze pokojowej na pewien czas, ale lepszym pomysłem jest lekkie go podgrzanie do temperatury około trzydziestu stopni. Ważne, by piwo było bez gazu, co przyśpiesza proces podgrzewania.

Następnie włosy można wypłukać w tak przygotowanym piwie po umyciu ich szamponem.

Można również piwa dodać do szamponu lub odżywki. Taką miksturę, o ile jest jej więcej, najlepiej przechowywać w lodówce, lecz zaleca się jej wykorzystanie od razu po przygotowaniu. Ciekawym pomysłem jest wlanie ciepłego piwa do butelki z rozpylaczem. Drobna mgiełka położona na włosy natychmiast nadaje im blasku. Jeśli wybieramy się gdzieś w rozpuszczonych włosach, to jest to dobry pomysł. Nie należy obawiać się nieszczególnego i bardzo charakterystycznego zapachu piwa. Po krótkiej chwili wywietrzeje, ale efekt pozostanie.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDlaczego nie myjemy włosów przed farbowaniem?
Następny artykułTo wcale nie wzmacnia włosów
Hej! mam na imię Kasia i od dzieciństwa pasjonuje mnie piękno kobiecych włosów. Mam zamiar dzielić się z Wami wiedzą którą posiadłam jak fryzjer, najlepiej czuję się w dziedzinach: pielęgnacja włosów i fryzury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here