Jak układać rzadkie włosy?

0
4619
rzadkie-wlosy
Rzadkie włosy? jest na nie sposób!

Rzadkie włosy to dość ciężki kamień do zgryzienia. Posiadaczki grubych, gęstych włosów nie muszą wkładać w ich układanie zbyt wielkiego wysiłku – one niemal w każdym uczesaniu wyglądają tak samo dobrze. Nie można tego jednak powiedzieć o włosach, które są dość cienkie. Na szczęście istnieją uczesania, które dają radę sprawić, że nawet cienkie włosy wyglądają na mocniejsze.

Nie bój się objętości!

Przy włosach gęstych naturalnie dość ciężko jest sprawić, by były jednocześnie pełne objętości, a jeśli już, to efekt nie jest najlepszy. Inaczej jest z włosami cienkimi. To właśnie nadanie im objętości jest dla nich bardzo dobrym rozwiązaniem. Tutaj w codziennej porannej toalecie właśnie dobrze sprawdzają się kosmetyki, które pozwalają osiągnąć ten efekt, na przykład pianki do włosów czy lekkie lakiery.

rzadkie-wlosy
Rzadkie włosy? jest na nie sposób!

Istnieje również szereg kosmetyków jak szampony i odżywki, które pomagają w zwiększeniu objętości włosów. Ważne aby nie przesadzać z objętością. Tapir nie jest ani ładnym, ani modnym rozwiązaniem. Najważniejszy jest umiar, szczególnie u kobiet, które mają okrągłą buzię. Dowiedz się więcej o rozdwojonych końcówkach!

Rzadkie włosy – jaka fryzura?

Przy włosach rzadkich najlepiej sprawdza się fryzura z włosów średnio długich, do ramion. Włosy długie lub zbyt krótkie sprawiają, że trudniej nadać im objętość i są po prostu położone zbyt blisko ciała. To tylko podkreśla ich delikatność. Z włosami średniej długości można zrobić wiele, na przykład zapleść luźny warkocz, a grzywkę i resztę włosów unieść.

Odpowiednie suszenie

Przy suszeniu włosów bardzo łatwo nadać im objętość po prostu pochylając się do przodu. Z czasem taka objętość się minimalizuje, ale jeśli użyjemy kosmetyków może przetrwać kilka godzin, akurat tyle, ile potrzeba. Oczywiście susząc w ten sposób włosy trzeba pamiętać o kilku zasadach. Ważne jest na przykład to, by strumień powietrza nie był gorący, a raczej letni, ani zbyt ostry. Suszenie włosów nie powinno trwać zbyt długo, co na szczęście w przypadku włosów cienkich trwa zaledwie kilka chwil. Dobrym pomysłem jest użycie suszarki z jonizatorem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here