Fryzury do cienkich włosów

0
12731
fryzury-cienkie-wlosy

Fryzury do cienkich włosów jest strasznie ciężko dobrać… Cienkie włosy są zmorą wielu kobiet. Niestety jest to kwestia genetyki, nie da się zmienić gęstości włosów. Lecz można dużo uczynić by wyglądały na bardziej gęste, na przykład za pomocą odpowiednio dobranej fryzury.

Włosy średnio długie i fale

Jeśli borykamy się z problemem włosów cienkich, dobrym rozwiązaniem jest noszenie fryzury nie sięgającej dalej niż do ramion. Najlepszą długością jest ta sięgająca do szyi, nieco niżej poziomu żuchwy, lub do ramion.

Do tego grzywka powinna być z boku lub przedziałek po środku, w zależności jak bardziej jest do twarzy. Włosy powinny być lekkie, sprzymierzeńcami każdych cieńszych włosów są regularne fale. Efekt delikatnych fal uzyskamy za pomocą papilotów. Poznaj płukanki z ziół na włosy!

Fryzury do cienkich włosów – proste średnie włosy

Innym przykładem odpowiedniej fryzury dla kobiet z cienkimi włosami jest wariant przedłużonego boba lub long boba, z prostymi włosami. Włosy powinny być jak najlepiej wymodelowane, ale niekoniecznie wycieniowane, ponieważ nie zawsze jest to korzystne. Dlatego warto oddać się w ręce dobrego fryzjera.

fryzury-cienkie-wlosy

Warunkiem aby nosić taką fryzurę przy cienkich włosach jest, by były one naturalnie proste. W przeciwnym razie aby fryzura wyglądała dobrze, konieczna będzie prostownica, a kupno odpowiedniej prostownicy, nie niszczącej włosów, to naprawdę spory wydatek.

Tego lepiej unikać

Przy cienkich włosach nie sprawdzają się bardzo krótkie, chłopięce fryzurki. Paradoksalnie aby fryzury krótkie wyglądały dobrze, potrzebne są gęste i grubsze włosy, dzięki czemu dobrze się układają. Mała ilość włosów powoduje, że zbyt ciasno przylegają one do skalpu przez co efekt nie jest korzystny.

Trzeba używać ogromnej ilości kosmetyków, aby zamaskować ten efekt, ale i tak wystarczy mocny podmuch wiatru, mżawka czy suche powietrze w biurze, żeby włosy zaczęły wyglądać dość żałośnie.

Dlatego cienkie włosy zawsze powinny mieć jakąś długość, chociaż i to nie zawsze pomaga. Najczęstszym błędem jest zastosowanie degażówki na cienkich włosach. Efekt jest taki, że wyglądają jak siano i nawet jeśli nie są nadmiernie wysuszone, to niestety sprawiają wrażenie matowych.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMasaż skóry głowy
Następny artykułJak układać rzadkie włosy?
Hej! mam na imię Kasia i od dzieciństwa pasjonuje mnie piękno kobiecych włosów. Mam zamiar dzielić się z Wami wiedzą którą posiadłam jak fryzjer, najlepiej czuję się w dziedzinach: pielęgnacja włosów i fryzury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here