Masaż skóry głowy

0
2489
masaz-skory-wlosow
Masaż skóry głowy dobrze wpływa na włosy!

Masaż skóry głowy – niedoceniany w pielęgnacji włosów! Dbanie o włosy bywa męczące – trzeba pamiętać o tylu rzeczach. Jednocześnie są również przyjemne sposoby na jednoczesne zadbanie o włosy i zrelaksowanie się. Należy do nich oczywiście masaż skóry głowy.

Zalety masażu głowy

Masaż głowy jest bardzo przyjemny dla większości osób. Okazuje się, że ma także bardzo istotne funkcje dla zdrowia. Przede wszystkim pomaga się rozluźnić, błyskawicznie uwolnić od napięć na przykład po ciężkim dniu w pracy. Ma także wielkie znaczenie dla samej skóry – pomaga ją odżywić, nawilżyć, a co istotne, pobudza cebulki włosów i przyśpiesza ich wzrost.

Od czego zacząć masaż skóry głowy

Zanim przystąpimy do właściwego masażu warto najpierw włosy dokładnie wyczesać. W przeciwnym razie pomiędzy palcami i na ubraniu zostanie duża ilość włosów. Szczotkowanie włosów to także rodzaj masażu skóry. Masaż głowy powinien odbywać się w cichym miejscu, gdzie nikt nie będzie przeszkadzać. POCZYTAJ koniecznie na temat rozdwojonych końcówek!

masaz-skory-wlosow
Masaż skóry głowy dobrze wpływa na włosy!

Lepiej masaż wykonywać na włosach lekko przetłuszczonych, które zamierzamy niedługo umyć ze względu na to, że masowanie pobudza wydzielanie sebum, i świeżo umyte włosy szybko staną się przetłuszczone. Masaż wykonujemy o dowolnej porze dnia, chociaż najbardziej skuteczny jest na noc. Pomaga zasnąć, a skóra najlepiej regeneruje się podczas snu.

Jak masować skórę głowy?

Masaż możemy wykonywać na suchą skórę głowy lub z użyciem olejku albo innego środka. Jednak po jakimś czasie zauważamy, że nasze ręce zaczynają omdlewać. Rozwiązaniem jest poproszenie kogoś o wykonanie masażu, albo użycie specjalnych narzędzi do tego dedykowanych. Najbardziej znane narzędzie to przyrząd przypominający nieco trzepaczkę do jaj, z wolnymi końcami zakończonymi kuleczkami.

Możemy użyć również zwykłej szczotki, ale nie trzymamy wtedy ich za rączkę, ponieważ nacisk jest zbyt duży. Preferowane są również szczotki z naturalnego włosia, na przykład dzika. Ciekawym pomyłem jest użycie szczoteczki do zębów, ale takiej, której już nie używamy, lub specjalnie kupionej do tego celu. Masaż powinien trwać około dwadzieścia minut.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here