Czy środki do pielęgnacji włosów są szkodliwe?

0
2024
srodki-do-pielegnacji-wlosow
Bądź ostrożna na środki do pielęgnacji włosów!

Czy środki do pielęgnacji włosów są szkodliwe? Wielu z nas nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez odpowiedniej stylizacji włosów. Niestety coraz głośniej mówi się o tym, że środki te, szczególnie lakiery do włosów, mogą być wyjątkowo szkodliwe. Czy to prawda?

Środki do pielęgnacji włosów czyli groźne środki konserwujące!

W coraz większej liczbie kosmetyków, w tym w lakierach do paznokci oraz w lakierach do włosów pojawia się groźny środek o nazwie formaldehyd. Pełni on rolę konserwującą i zapobiega namnażaniu się w kosmetykach bakterii i grzybów. Jednocześnie jest groźny dla ludzi, jednak nie w formie, jaka znajduje się w kosmetyku. Najbardziej szkodliwy jest ulatniający się z niego gaz. Uwalnia się on pod wpływem ciepła ciała podczas noszenia kosmetyku na włosach i jest wdychany przez osobę noszącą je. SPRAWDŹ płukanki z ziół na włosy!

Skóra a substancje szkodliwe w kosmetykach do stylizacji

Kosmetyki do stylizacji włosów nie są wolne od innych toksycznych środków. Wielu fryzjerów i stylistów twierdzi, że kosmetyki do włosów nie mają wpływu na skórę i nie wnikają w nią. Niestety nie jest to prawda. Nasza skóra przechwytuje bardzo łatwo wszystkie substancje, które mają z nią choćby minimalny kontakt.

srodki-do-pielegnacji-wlosow
Bądź ostrożna na środki do pielęgnacji włosów!

Dlatego substancje chemiczne bardzo łatwo wnikają do niej i dostają się do krwiobiegu Jeśli ktoś nie wierzy w to, że skóra wchłania kosmetyki, niech wykona test z cebulą. Polega on na tym, że smarujemy podeszwy stóp cebulą. Po jakimś czasie czujemy jej posmak w ustach.

Co zrobić, by bezpiecznie używać kosmetyków?

Najlepiej byłoby całkowicie wyeliminować je z listy używanych kosmetyków, ale jak wiadomo, nie jest to takie proste. Dlatego najlepiej zminimalizować ich liczbę do minimum, nie używać kilku rodzajów na raz, a na przykład jednego, dobrej jakości kosmetyku. Gdy nakładamy kosmetyk na głowę warto zadbać o to, by był on nałożony na włosy, a nie na skórę głowy. Warto szukać naturalnych, niegroźnych i nie alergizujących kosmetyków do stylizacji włosów. Coraz więcej firm coraz chętniej specjalizuje się w takiej sprzedaży, ponieważ istnienie już spore zapotrzebowanie na naturalne kosmetyki.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFryzury asymetryczne – komu pasują?
Następny artykułMasaż skóry głowy
Hej! mam na imię Kasia i od dzieciństwa pasjonuje mnie piękno kobiecych włosów. Mam zamiar dzielić się z Wami wiedzą którą posiadłam jak fryzjer, najlepiej czuję się w dziedzinach: pielęgnacja włosów i fryzury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here