Postarzające fryzury

0
4133

Prawdą jest, że włosy muszą być dobrane do osoby. Dobry stylista potrafi dobrać taką fryzurę, która ukryje nawet niedoskonałości urody, a podkreśli atuty, lub nawet odmłodzi o kilka ładnych lat. Lecz warto pamiętać, że to, co u jednej osoby będzie miało piorunujący efekt, u drugiej wcale niekoniecznie.

Czy krótkie włosy odmładzają?

Panuje pewien trend, który dostrzec można na ulicach. Mianowicie starsze kobiety często są obcięte na tak zwaną „zapałkę”, czyli noszą króciutkie włosy tuż przy skórze. Ma to niewątpliwie wiele zalet dla nich. Przede wszystkim łatwiejsza pielęgnacja, chłodniej latem. Ponadto włosy, podobnie jak całe ciało, również się starzeją.

Dlatego po prostu nie będą nigdy wyglądać tak jak przed laty, jeśli będą długie. Utrzymywanie ich krótkich pozwala spowolnić proces ich niszczenia. Jednak kobiety, które chcą się odmłodzić za pomocą takiej fryzury nie zawsze powinny to robić. Wszystko zależy od ich osobistych cech.

Krótkie włosy rzeczywiście wielu kobietom służą, ale są to osoby najczęściej o delikatnych i regularnych rysach twarzy oraz o odpowiednim jej kształcie. Natomiast warto pamiętać, że nasze uszy czy nos rosną przez całe życie. W wieku średnim noszenie krótkich włosów jest związane z uwidocznieniem tych cech.

Inne postarzające fryzury

Istnieje szereg innych fryzur, które nie zawsze dają zamierzony efekt. Niestety tutaj sytuacja bywa odwrotna, ponieważ na ulicach często widzimy młode kobiety, które nieświadomie postarzają się nosząc nieodpowiednią fryzurę. Jedną z typowych fryzur, które postarzają jest tapirowanie włosów, czyli zbyt mocne unoszenie ich. Taka fryzura pasuje raczej do lat osiemdziesiątych i nie jest wcale łatwo ją zrobić, by wyglądać korzystnie.

Włosy mogą postarzać również przez nieodpowiednio dobrany kolor. Na przykład modny ostatnio tleniony blond lub włosy wręcz białe w połączeniu z makijażem powodują uwidocznienie wszystkich skaz, zmarszczek i nie tylko. Innym błędem popełnianym przez młode osoby jest nadmiar stylizacji. Włosy, które przypominają hełm nie są atrakcyjne.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSiarka na włosy – efekty
Następny artykułCo kryje włos
Hej! mam na imię Kasia i od dzieciństwa pasjonuje mnie piękno kobiecych włosów. Mam zamiar dzielić się z Wami wiedzą którą posiadłam jak fryzjer, najlepiej czuję się w dziedzinach: pielęgnacja włosów i fryzury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here